Přeskočit na obsah Klávesové zkratky na tomto webu

Zašlete nám svou poptávku, budeme vás kontaktovat s cenovou nabídkou, kterou vypracujeme zdarma.

Charakteristika materiálu Corian, tzv. umělý kámen

Corian je originální povrchový materiál jehož výhradním výrobcem je americká firma DuPont. Corian byl vynalezen v polovině šedesátých let a dnes je využíván v celé řadě oborů. Používá se v domácnostech, v komerčních interiérech, vyrábí se z něho nábytek zejména pro koupelny, kuchyně, recepce a díky jeho výjimečným vlastnostem také ke speciálním aplikacím např. ve zdravotnictví.

Vlastnosti Corianu

Corian je hygienický
Jako neporézní materiál, při jehož spojování nevznikají spáry, vytváří dokonale hladkou pracovní plochu, do které špína ani bakterie neproniknou.

Corian se snadno čistí a udržuje
Povrchy zhotovené z Corianu se snadno a rychle čistí vodou nebo abrazivními prášky. Případné škrábance a vrypy lze snadno a bez následků odstranit.

Corian je atraktivní, stálobarevný a má velmi dlouhou životnost
I po letech si Corian uchovává atraktivní vzhled i vlastnosti.

 

Corian je neobyčejně tvárný
Díky své jedinečné tvárnosti a snadné opracovatelnosti vyhoví Corian požadavkům na výrobu předmětů atypických tvarů. Umožňuje také např. vytvořit interiér, který nemá ostré hrany. Designéři oceňují Corian především pro jeho schopnost tvarovat jej do mnoha funkčních a atraktivních podob a tvarů.

Corian je materiál špičkové kvality
Corian je v souladu s hygienickými předpisy Evropské unie. Je to materiál špičkové kvality, na nějž se vztahuje 10-ti letá záruka firmy DuPont. Jeho mimořádná životnost, snadná údržba a snadnost drobných oprav znamenají v konečném důsledku úsporu finančních prostředků.


Corian - všestranné použití
Corian na našem trhu velmi rychle zdomácněl jako materiál používaný při realizaci kuchyňských a koupelnových interiérů. Prosadil se také v bankách, obchodech, hotelech a restauracích. Díky svým jedinečným vlastnostem - především neporéznosti, snadnému čištění a bezespárovým spojům – se ale stále více prosazuje také v nemocnicích, laboratořích a zubních ordinacích.

Lze použít Corian v exteriérech?
Ano, lze. Je však nutné počítat s tím, že při dlouhodobém působení slunce a deště může dojít k mírnému vyblednutí barev. Corian je primárně určený pro realizace v interiérech: na kuchyňské linky, koupelny apod., kde je nutná naprostá zdravotní nezávadnost. Proto v něm nemohou být použity některé těžké kovy, které by barvu dokonaly fixovaly i při venkovních instalacích. Pokud chcete použít Corian v exteriérech, kontaktujte nás. Poradíme vám s výběrem vhodných barev a probereme vaše představy tak, abyste byli s výsledkem stoprocentně spokojeni.

Pokud vás zajímají výrobky z Corianu, navštivte ukázky našich realizací, případně technické vlastnosti.


2009 © CorSol.cz. Bez svolení provozvatele nesmí být žádná část těchto stránek kopírována ani jinak šířena.
Provozuje: Vladimír Wetter, Koutného 1, 628 00 Brno, tel. 737 285 058, info@corsol.cz.

Logo a grafický návrh: Vlastimil Svoboda, Web Future: tvorba stránek a SEO
Corian® je ochranná známka společnosti DuPont

TOPlist